Ochrana perimetru – plotová ochrana – infrazávory

Elektronické zabezpečovací systémy pro váš objekt

Perimetr - ochrana plotu - infrazávora - plášťová ochrana

Ochrana perimetru nebo-li obvodové zabezpečení, patří mezi ty prvky, které vám jako první detekují nežádoucího narušitele. Perimetrová ochrana je specifická k hranici objektu, pokud je na hranici objektu zeď, použijí se infrazávory a pokud je zde plot, použije se ochrana plotová. Jak jednotlivé systémy fungují, si můžete ve stručnosti přečíst níže:

Perimetr s Infrazávory

Infrazávory obsahují několik infra přijímačů a vysílačů, které jsou kombinovány na každé straně a přetnutím paprsku dochází k vyvolání poplachu. Používají se především ve volném prostoru, před ploty, nad ploty nebo nad zdí. Lze je využít i před okny nebo dveřmi jako ochrannou záclonu.

Plotový perimetr – plotová ochrana

Jedná se o kabel propletený v plotu společně s detektory. Tyto detektory včetně speciálního kabelu detekují vibrace a na základě citlivosti vyhlašují poplach. Pomocí plotového perimetru lze určit přesně, kde dochází k narušení, protože jednotlivé detektory mají svoji adresu.

Oba dva typy perimetrie lze propojit s kamerovým nebo zabezpečovacím systémem a na základě vyhlášení perimetrického polplachu lze například natočit kameru přesně do místa, kde je narušitel a odeslat vám zprávu včetně fotky.

Pokud by jste měli zájem o perimetrickou ochranu, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám připravíme nabídku na míru.

Chci poslat nabídku na perimetrickou ochranu